СРОЧНО! Розв'яжіть задачу. За чотири дні яхта капітана Врунгеля пройшла 352 км. За другий день вона

подолала 5/7 шляху, пройденного за перший день. За третій 50% того, що пройшла за перший день. За четвертий день 20% того, що пройшла за перший і третій день разом . Скількі км проходила яхта кожного дня?

Ответы на вопрос

Отвечает Лобур Маша.

Ответ:

ить яхта кожного дня?

Перший день: x км

Другий день: 5/7 * x км

Третій день: 1/2 * x км

Четвертий день: 0,2 * (x + 1/2 * x) = 0.2 * 1.5x = 0.3x км

За чотири дні яхта проходить:

x + 5/7 * x + 1/2 * x + 0.3x = 2.55x км

За чотири дні яхта пройшла 352 км:

2.55x = 352

Отвечает Казаненко Людмила.
Задачу можна розв'язати, склавши систему рівнянь з чотирьох рівнянь, кожне з яких відображає пройдений шлях кожного дня:

x + y + z + w = 352, (1)
y = (5/7)x, (2)
z = (1/2)x, (3)
w = (20/100)(x + z) (4)

де x - пройдений шлях за перший день, y - пройдений шлях за другий день, z - пройдений шлях за третій день, w - пройдений шлях за четвертий день.

Підставляючи значення y, z та w у рівняння (1), отримаємо:

x + (5/7)x + (1/2)x + (20/100)(x + (1/2)x) = 352
x + (5/7)x + (1/2)x + (20/100)x + (10/100)x = 352
(31/20)x = 352
x = 224

Отже, за перший день яхта пройшла 224 км. Підставляючи це значення в рівняння (2), (3) та (4), отримаємо:

y = (5/7) * 224 = 160
z = (1/2) * 224 = 112
w = (20/100)(224 + 112) = 67.2

Таким чином, за другий день яхта пройшла 160 км, за третій день - 112 км, а за четвертий день - 67,2 км.
Шлях Яхти- 352 км.