З двох сіл відстань між якими 8км одночасно назустріч одна одній стежкою вирушили дві групи. Через

24хв рівномірного руху відстань між ними становила 4км 400м. З якою швидкістю рухалася перша група, якщо швидкість руху другої групи 72км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Нефёдов Дима.

Позначимо швидкість першої групи як x (у км/год). За час 24 хв (0,4 год) перша група проходить відстань 0,4x км, а друга група за той же час проходить відстань 72·0,4 = 28,8 км.

Після 24 хв відстань між групами становить 8 – 4,4 = 3,6 км. Застосуємо формулу для рівномірного руху зі швидкістю x:

0,4x + 28,8 = 8 – 3,6

0,4x = –17,2

x = –43 км/год (швидкість від'ємна, що означає, що перша група рухалася в зворотному напрямку).

Отже, вихідна умова задачі містить помилку, оскільки швидкість не може бути від'ємною.