на III. Виконай у робочому зошиті. Обчисли значення виразу. А) 6 5/9+2 7/18=? Б) 17 3/4+12 2/3=? В)

3 1/3- 1/9=? Г) 8 9/10- 1 9/25=?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Мария.

Ответ:

Пошаговое объясА) 6 5/9 + 2 7/18 = (69+5)/9 + (218+7)/18

= 59/9 + 43/18

Знаменники не співпадають, щоб скласти дроби потрібно знайти спільний знаменник і привести дроби до спільного знаменника:

59/9 + 43/18 = (259)/(29) + (59+43)/(2*18)

= 118/18 + 102/18

= 220/18

Звідси отримуємо:

6 5/9 + 2 7/18 = 12 2/9

Б) 17 3/4 + 12 2/3 = (174+3)/4 + (123+2)/3

= 71/4 + 38/3

Знаменники не співпадають, щоб скласти дроби потрібно знайти спільний знаменник і привести дроби до спільного знаменника:

71/4 + 38/3 = (371)/(34) + (438)/(43)

= 213/12 + 152/12

= 365/12

Звідси отримуємо:

17 3/4 + 12 2/3 = 30 5/12

В) 3 1/3 - 1/9 = (3*3+1)/3 - 1/9

= 10/3 - 1/9

Знаменники не співпадають, щоб відняти дроби потрібно знайти спільний знаменник і привести дроби до спільного знаменника:

10/3 - 1/9 = (910)/(93) - 1/9

= 30/9 - 1/9

= 29/9

Звідси отримуємо:

3 1/3 - 1/9 = 2 8/9

Г) 8 9/10 - 1 9/25 = (810+9)/10 - (125+9)/25

= 89/10 - 34/25

Знаменники не співпадають, щоб відняти дроби потрібно знайти спільний знаменник і привести дроби до спільного знаменника:

89/10 - 34/25 = (2589)/(2510) - (1034)/(1025)

= 2225/250 - 340/250

= 1885/250

Звідси отримуємо:

8 9/10 - 1 9/25 = 7 39/50