Сума двох чисел дорівнює 100. При діленні більшого з них на менше в частці виходить 5 і 10. Менше

число збільшили на третину. Чому тепер дорівнюють частка й остача?

Ответы на вопрос

Отвечает Карасева Виктория.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Нехай х – більше,

тоді (100 - х) - менше число.

(х – 10) : (100 – х) = 5

х - 10 = 5 (100 - х)

х - 10 = 500 - 5х

х + 5х = 500 + 10

6х = 510

х = 510: 6

х = 85 – більше число

100 - 85 = 15 - менше число.

Знайдемо число, яке вийде зі збільшенням меншого числа на третину:

15 + 15: 3 = 15 + 5 = 20.

Знайдемо частку та остачу від зміненого числа

85: 20 = 4 (5 остача)