3. Робот-рятувальник може на одній зарядці акумуляторних батарей пролетіти 1200 м або пробігти 18

км 600 м. Під час рятувальних робіт робот пролетів відстань, на яку витратив 3 зарядки акумуляторів. 1) Яку відстань він зможе ще пролетіти на тій зарядці, яка залишилася? 2) Якщо до потерпілого, якому потрібна допомога робота- рятувальника, залишається ще 6 км 400 м, то чи зможе він на цій зарядці дістатися до нього? ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА

Ответы на вопрос

Отвечает Шишкина Алена.

Відповідь:

1)  Якщо одна зарядка акумуляторної батареї дозволяє роботу-рятувальнику пролетіти 1200 м або пробігти 18 км 600 м, то за 3 зарядки він може пролетіти:

3 · 1200 м = 3600 м,

або пробігти

3 · 18 км 600 м = 55 км 800 м.

Якщо він вже пролетів певну відстань, то залишився частковий ресурс батареї, який можна визначити пропорційно відстаням:

1200 м = 18 км 600 м

x = (3600 м · 18 км 600 м) / 1200 м = 54 км.

Таким чином, на залишку ресурсу робот-рятувальник зможе пролетіти ще 54 км.

2)  Якщо до потерпілого залишилось 6 км 400 м, а робот-рятувальник має лише 54 км ресурсу, то він не зможе дістатися до потерпілого на даній зарядці. Він зможе пролетіти або пробігти лише 54 км, що менше за відстань до потерпілого. Тому для досягнення мети потрібно зарядити батарею робота-рятувальника або знайти інші шляхи допомоги потерпілому.

Покрокове пояснення:

удачи:)

Отвечает Блинський Олег.

Перетворимо відстані на одну одиницю, наприклад, метри, щоб мати змогу порівнювати їх. Тоді:

1 200 м = 1,2 км

18 км 600 м = 18,6 км

Робот витратив 3 зарядки акумуляторів, тому залишилася 1 зарядка. Якщо одна зарядка дозволяє пролетіти 1,2 км або пробігти 18,6 км, то на залишку робот зможе пролетіти або пробігти:

1 зарядка = 1,2 км або 18,6 км

1/3 зарядки = 0,4 км або 6,2 км

Отже, робот зможе ще пролетіти 0,4 км або пробігти 6,2 км на залишку зарядки.

Якщо до потерпілого залишилося 6 км 400 м, а робот зможе пролетіти або пробігти ще 0,4 км або 6,2 км, то з урахуванням того, що роботу потрібно летіти в просторі, а не рухатися по землі, він зможе дістатися до потерпілого. Відстань 6,4 км (6400 м) менша за будь-яку з відстаней, які зможе подолати робот на залишку заряду, тому він зможе до нього дістатися.