У двох вольєрах було 72 кенгуру. Селекціонер хотів, щоб їх у кожному вольєрі була однакова

кількість. Він перевів 5 кенгуру з першого вольєра у другий, але цього все одно було замало. Тому він перевів ще чверть кенгуру з першого у другий вольєр. Тільки тоді у двох вольєрах кенгуру стало порівну. Скільки кенгуру було в першому вольєрі на початку?

Ответы на вопрос

Отвечает Кореньков Валентин.

Відповідь:

На початку у першому вольєрі було 53 кенгуру, а у другому вольєрі було 19 кенгуру.

Покрокове пояснення:

Після останньої дією селекціонера ( він перевів чверть кенгуру з першого вольєра у другий ), у першому вольєрі залишилось 1 - 1/4 = 3/4 кенгуру від тієї кількості кенгуру, що була до цієї дії, одна частина пішла, а три такі самі частини залишились. А у другому вольєрі в цей час додалась одна частина і стало разом три такі самі частини ( як і у першому вольєрі, кенгуру стало порівну). Таким чином у двох вольєрах знаходиться шість частин, що разом складають 72 кенгуру.

Відповідно одна частина складає:

72 / 6 = 12 кенгуру.

На прикінці у обох вольєрах стало по:

12 × 3 = 36 кенгуру.

Другою дією селекціонер перевів 12 кенгуру з першого вольєра до другого, а на передодні цієї дії у першому вольєрі було:

36 + 12 = 48 кенгуру.

А у другому вольєрі було:

36 - 12 = 24 кенгуру.

Першою дією селекціонер перевів 5 кенгуру з першого вольєра до другого, а на передодні цієї дії у першому вольєрі було:

48 + 5 = 53 кенгуру.

А у другому вольєрі було:

24 - 5 = 19 кенгуру.

Перевірка:

На початку у першому вольєрі було 53 кенгуру, а у другому вольєрі було 19 кенгуру.

1) Селекціонер перевів 5 кенгуру з першого вольєра у другий:

у першому вольєрі стало:

53 - 5 = 48 кенгуру,

у другому вольєрі стало:

19 + 5 = 24 кенгуру.

2) Селекціонер перевів ще чверть кенгуру з першого вольєра у другий:

у першому вольєрі стало:

48 - 48/4 = 48 - 12 = 36 кенгуру,

у другому вольєрі стало:

24 + 12 = 36 кенгуру.

Тепеи у двох вольєрах стало порівну кенгуру.