Юрко у магазинi купив коробку олівців, коробку фломастерів та зошит й заплатив за це 56 грн.

Вартість зошита становить 0,4 вартості коробки фломастерів, а коробка олівців на 8 грн дорожча за коробку фломастерів. 1 Скільки коштує коробка фломастерiв? 2 Скільки коштує зошит? 3 Скільки коштує коробка олівців? A | 15 5 28 B 22 L 20 8 СРОЧНО ПЖ​

Ответы на вопрос

Отвечает Каргов Женя.

Відповідь:

Позначимо вартість коробки фломастерів як х.

Тоді вартість зошита буде 0,4x.

А вартість коробки олівців буде х + 8 (бо вона на 8 грн дорожча за коробку фломастерів).

За умовою задачі:

х + (х + 8) + 0,4x = 56

Розв'язуємо рівняння:

2,4x + 8 = 56

2,4x = 48

x = 20

Отже, коробка фломастерів коштує 20 грн.

Вартість зошита:

0,4x = 0,4 * 20 = 8 грн.

Вартість коробки олівців:

х + 8 = 20 + 8 = 28 грн.

Отже, вартість коробки фломастерів складає 14 грн, вартість зошита - 8 грн, а вартість коробки олівців - 22 грн. Таким чином, сумарна вартість покупок складає 14 + 8 + 22 = 44 грн, що відповідає сумі, за яку Юрко заплатив.

Якщо є запитання пиши в коментарях.

Покрокове пояснення: