Щоб придбати а зошитів по ціні 6 гривень за кожен, учневі не вистачає 9 грн. Скласти формулу для

обчислення кількості грошей х, яку має учень і знайти значення х, якщо а = 15​

Ответы на вопрос

Отвечает Логиновский Никита.

Відповідь:х - 6 * 15 = 9

х - 90 = 9

х = 9 + 90

х = 99

Покрокове пояснення:

Нехай х позначає кількість грошей, яку має учень.

За даними, учень хотів придбати a зошитів по ціні 6 гривень за кожен. Також, йому не вистачає 9 гривень.

За формулою, кількість грошей, необхідна для придбання a зошитів, обчислюється так:

сума грошей = ціна за одиницю * кількість одиниць.

У даному випадку, ціна за одиницю - 6 гривень, кількість одиниць - a зошитів. Отже, сума грошей, необхідна для придбання a зошитів, буде 6a гривень.

Також, в учня не вистачає 9 гривень. Отже, формула для обчислення кількості грошей х має виглядати так:

сума грошей, яку має учень - сума грошей, необхідна для придбання a зошитів = 9 гривень.

Математично це записується так:

х - 6a = 9

Якщо a = 15, то підставимо це значення в формулу і знайдемо значення х:

х - 6 * 15 = 9

х - 90 = 9

х = 9 + 90

х = 99

Отже, учень має 99 гривень.