Знайти найбільші і найменші значення функції [-2;0]​


Ответы на вопрос

Отвечает Дегтярёв Роман.

f(x) = ( {x}^{2}  - 1)(x + 1) =  {x}^{3}  +  {x}^{2}  - x - 1 \\ f'(x) = 3 {x}^{3 - 1}  + 2 {x}^{2 - 1}  - x {}^{1 - 1}  = 3 {x}^{2}  + 2x - 1 \\ 3 {x}^{2}  + 2x - 1 = 0 \\ a =3\\ b =2\\ c = - 1\\ D =  {b}^{2}  - 4ac =  {2}^{2}  - 4 \times 3 \times ( - 1) = 4 + 12 = 16 \\ x_{1} =  \frac{ - 2 - 4}{2 \times 3}  =  -  \frac{6}{6} =  - 1  \\ x_{2} =  \frac{ - 2 + 4}{2 \times 3}  =  \frac{2}{6}  =  \frac{1}{3}  \\  +  +  +  + [ - 1] -  -  -  - [ \frac{1}{3} ] +  +  +  +  \\ x_{max} = - 1  \\ x_{min} =  \frac{1}{3}  \\  \\ y( - 2) = ( - 2) {}^{3}  + ( - 2) {}^{2}  - ( - 2) - 1 =  \\  =  - 8 + 4 + 2 - 1 =  - 3 \\  \\ y( - 1) = ( - 1) {}^{3}  + ( - 1) {}^{2}  - ( - 1) - 1 = -  1 + 1 + 1 - 1 = 0 \\  \\ y(0) =  {0}^{3}  + 0 {}^{2}  - 0 - 1 =  - 1

Ответ: у max = 0 ; y min = - 3