Скласти рівняння кола, яке дотикається до вісей координат і проходить через точку А(8; 9).


Ответы на вопрос

Отвечает Кушеков Маулен.

Відповідь:     1 ) ( x - 5 )² + ( y - 5 )² = 25 ; 2 )  ( x - 29 )² + ( y - 29 )² = 841 .

Покрокове пояснення:

   Рівняння кола   ( x - x₀ )² + ( y - y₀ )² = r² , де  S( x₀ ; y₀ ) - центр , а

                                 r = SA - радіус  шуканого кола .

   Бачимо , що (  # )   х₀ = у₀ = r > 0 , бо т. А(8; 9) Є  І чверті .

   SA = r = √[ ( 8 - x₀ )² + ( 9 - y₀ )² ] ;  внаслідок  рівності  ( # ) маємо

     √[ ( 8 - r )² + ( 9 - r )² ] = r ;

          ( 8 - r )² + ( 9 - r )² = r ;

          64 - 16r + r² + 81 - 18r + r² = r² ; після спрощень

          r² - 34r + 145 = 0 ;  D = 576 > 0 ;   r ₁ = 5 ;    r ₂ = 29 .

    із рівності  (  # ) :   1 )  х₀ = у₀ = r ₁ = 5 ;     2 ) х₀ = у₀ = r ₂ = 29 .

    Отже , рівняння шуканого кола : 1 ) ( x - 5 )² + ( y - 5 )² = 25 ;

                                                              2 )  ( x - 29 )² + ( y - 29 )² = 841 .

    Задача має два розв'язки .