Розв'яжи задачу. Консервний завод отримав замовлення на виготовления варення й вико- нав його

впродовж трьох днів. Першого дня було виготовлено замовлення, другого дня - 7/20 від усього замовлення , другого дня 5/8 від того, що залишилося. Третього дня зварили решту - 195 кг варення. Скільки кг варення було виготовлено?

Ответы на вопрос

Отвечает Вовк Давид.

Зводимо дані дроби під спільний знаменник (40):

5/8 = (5 * 5) / (8 * 5) = 25/40

7/20 = (7 * 2) / (20 * 2) = 14/40

Таким чином, дроби 5/8 і 7/20 під спільним знаменником становлять 25/40 і 14/40 відповідно.

25/40 + 14/40 = 39/40 – за перший і другий день разом.

Отож 40/40 - 39/40 = 1/40 – решта за третій день (або, як відомо з умови, – 195 кг).

Якщо 1/40 від замовлення = 195 кг, то:

25/40 від замовлення = 195 * 25 = 4875 кг – перший день.

14/40 від замовлення = 195 * 14 = 2730 кг – другий день.

Всього: 4875 + 2730 + 195 = 7800 кг – за три дні.

Відповідь: 7800 кг.