З двох міст, відстань між якими 178,4 км, одночасно в одному напрямку виїхали мотоцикліст та

велосипедист, який їхав попереду. Мотоцикліст наздогнав велосипедиста через 4 год. Знайди швидкість велосипедиста, якщо швидкість мотоцикліста дорівнює 62,8 км/год. Будь ласка допоможіть.

Ответы на вопрос

Отвечает Глагазин Илья.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі можна скористатися формулою швидкості, яка виражає відстань, час та швидкість у вигляді рівняння.

Швидкість можна виразити як відношення відстані до часу:

швидкість = відстань / час

Нехай швидкість велосипедиста дорівнює v км/год. Тоді відстань, яку велосипедист подолав за 4 години, можна записати як 4v км.

В той же час мотоцикліст, що рухається зі швидкістю 62,8 км/год, наздогнав велосипедиста, тому відстань, яку мотоцикліст подолав за 4 години, також дорівнює 4 * 62,8 = 251,2 км.

Задача ставить умову, що мотоцикліст наздогнав велосипедиста після 4 годин руху, тому відстань, яку подолав велосипедист, дорівнює різниці між відстанню, яку подолав мотоцикліст, та відстанню, яку подолав велосипедист:

251,2 - 4v = 178,4

Тепер можемо розв'язати це рівняння відносно швидкості велосипедиста:

251,2 - 4v = 178,4

-4v = 178,4 - 251,2

-4v = -72,8

v = -72,8 / -4

v = 18,2

Отже, швидкість велосипедиста дорівнює 18,2 км/год.