20. Знайдіть найбільший спільний дiльник чисел: 1) 16 i 36; 3) 76 i 114; 2) 54 i 18; 4) 480 i 288;

5) 27, 72 i 108. фирми ст 88​

Ответы на вопрос

Отвечает Швенк Руслана.

Ответ:

Найбільший спільний дільник (НСД) можна знайти, застосовуючи алгоритм Евкліда або шляхом факторизації чисел. Давайте знайдемо НСД для кожної пари чисел:

Для чисел 16 і 36:

Застосуємо алгоритм Евкліда:

36 = 2 * 16 + 4

16 = 4 * 4 + 0

НСД(16, 36) = 4

Для чисел 54 і 18:

Застосуємо алгоритм Евкліда:

54 = 3 * 18 + 0

НСД(54, 18) = 18

Для чисел 76 і 114:

Застосуємо алгоритм Евкліда:

114 = 1 * 76 + 38

76 = 2 * 38 + 0

НСД(76, 114) = 38

Для чисел 480 і 288:

Застосуємо алгоритм Евкліда:

480 = 1 * 288 + 192

288 = 1 * 192 + 96

192 = 2 * 96 + 0

НСД(480, 288) = 96

Для чисел 27, 72 і 108:

Застосуємо алгоритм Евкліда:

72 = 2 * 27 + 18

27 = 1 * 18 + 9

18 = 2 * 9 + 0

НСД(27, 72) = 9

Пошаговое объяснение:

Таким чином, найбільші спільні дільники для заданих пар чисел є:

НСД(16, 36) = 4

НСД(54, 18) = 18

НСД(76, 114) = 38

НСД(480, 288) = 96

НСД(27, 72) = 9

Якщо щось не зрозуміло пишіть в коментарях:)