Точка всередині прямого кута віддалена від його сторін на 3 сантиметри і 4 сантиметри знайдіть

відстань від цієї точки до вершини кута.

Ответы на вопрос

Отвечает Башева Марина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Застосуємо теорему Піфагора до цього трикутника:

гіпотенуза^2 = катет^2 + катет^2

де гіпотенуза - відстань між точкою та стороною кута, а катети - відстані від точки до двох інших сторін.

Позначимо відстань від точки до однієї зі сторін кута як x, а відстань до іншої сторони як y. Оскільки точка знаходиться всередині прямого кута, то x та y будуть менші за 3 та 4 сантиметри відповідно.

Отже, за теоремою Піфагора:

гіпотенуза^2 = x^2 + y^2

гіпотенуза^2 = (3 см)^2 + (4 см)^2 = 9 см^2 + 16 см^2 = 25 см^2

Звідси:

гіпотенуза = √25 см = 5 см

Таким чином, відстань від точки до вершини прямого кута дорівнює гіпотенузі, тобто 5 сантиметрів.