Знайдіть знаменник та четвертий член геометричної прогресії 1/81, 1/27, 1/9 q=… b4=…


Ответы на вопрос

Отвечает Винник Дарья.

Ответ:

Знаменник геометричної прогресії можна знайти, розділивши будь-який член прогресії на попередній:

q = (1/27) / (1/81) = 3

Тепер можна знайти четвертий член прогресії, використовуючи формулу для загального члена геометричної прогресії:

an = a1 * q^(n-1)

де a1 - перший член прогресії, n - номер члена, який потрібно знайти.

Отже, для знаходження четвертого члена (n = 4) замінюємо в формулі:

a4 = (1/81) * 3^(4-1) = (1/81) * 27 = 1/3

Отже, четвертий член геометричної прогресії - це 1/3.