Дам 40 балов!!!!!!! Розв'яжи задачу. Ціну товару було двічі знижено на те саме число відсотків.

На скільки відсот- ків знижували ціну товару кожного разу, якщо його початкова ціна становила 400 грн, а кінцева 256 грн?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ильин Вадим.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай ціна знижувалася на - х %, тоді перше зниження ціни буде

(400 - 400х), а друге зниження ціни (400 - 400х) - х(400 - 400х) Складемо рівняння:

(400 - 400х) - х*(400 - 400х) = 256

400 - 400х - 400х + 400х² = 256

400х² - 800х + 144 = 0 | : 8

50х² - 100 х + 18 = 0

D = - 100 ²- 4 * 50 * 18 = 10000 - 3600 = 6400

√D = 80

х₁ = (100 - 80)/2*50 =20/100 = 0,2

х₂ = (100 + 80)/2*50 = 180/100 = 1,8 не підходить по умові

0,2 * 100% = 20 %  зниження було на 20%