Відстань між двома містами по річці становить 198 км. Із цих міст одночасно назустріч один одному

вийшли катер і теплохід. Теплохід ішов зі швидкістю 24 км/год. Знайдіть швидкість катера, якщо відомо, що його зустріч з теплоходом відбулася через 3 год після виходу?

Ответы на вопрос

Отвечает Юркевич Ирина.

Формула відстані:

s = v · t, де v — швидкість, t — час.

24 · 3 = 72 (км) — шлях, який подолав катер, перш ніж зустрітися з теплоходом.

Відстань між двома містами 198 км, із яких 72 км пройшов катер, тож:

198 - 72 = 126 (км) — шлях, який подолав теплохід, перш ніж зустрітися з катером.

Формула швидкості:

v = s : t

126 : 3 = 42 (км/год) — швидкість катера.

Відповідь: швидкість катера 42 км/год.