МАТЕМАТИКА КҮНДЕЛІКТІ ӨМІРДЕ орында. 7 Тапсырманы Кәдесый жасау үшін ұзындығы 2 м таспабауды бiрi

екіншісі- нен 40 см ұзын болатындай екіге бөлу керек. Сен таспабау- дың әр бөлігінің ұзындығы қанша болатынын біле аласың ба?​

Ответы на вопрос

Отвечает Капбарова Назым.

Ответ: 80

Пошаговое объяснение:Иә, таспаның әрбір бөлігінің ұзындығын анықтауға болады.

Таспаның бір бөлігінің ұзындығы х, ал екінші бөлігінің ұзындығы х + 40 см болсын.

Таспаның жалпы ұзындығы 2 м, немесе 200 см.

Демек, x + (x + 40) = 200

2x + 40 = 200

2x = 160

x = 80

Таспаның бір бөлігінің ұзындығы 80 см, ал екінші бөлігінің ұзындығы 80 + 40 = 120 см.

Жауап:

Таспаның бір бөлігінің ұзындығы 80 см, ал екінші бөлігінің ұзындығы 120 см.