2. Розв'яжи задачу. Відомі швидкості двох поїздів: першого 80 км/год, другого 60 км/год а) Через

скільки годин вони зустрінуться, якщо вирушать одночасно й рухатимуться назустріч один одному з двох населених пунктів, від- стань між якими 420 км? б) Яка відстань буде між ними через 6 год, якщо вони вирушать Одночасно з одного пункту й рухатимуться в різних напрямках? в) Яка відстань буде між ними через 2 год, якщо вони вирушать Одночасно з одного пункту й рухатимуться в одному напрямку? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалюк Максим.

Ответ:

а) Поїзди зустрінуться через 3 години.

б) Через 6 годин між ними буде відстань 840 км.

в)Через 2 години відстань між поіздами буде 40 км.

Пошаговое объяснение:

а) Через скільки годин вони зустрінуться, якщо вирушать одночасно й рухатимуться назустріч один одному з двох населених пунктів, від- стань між якими 420 км?

б) Яка відстань буде між ними через 6 год, якщо вони вирушать Одночасно з одного пункту й рухатимуться в різних напрямках?

в) Яка відстань буде між ними через 2 год, якщо вони вирушать Одночасно з одного пункту й рухатимуться в одному напрямку?

За умовою, відомі швидкості двух поїздів:

V₁ = 80 км/год

V₂ = 60 км/год

а) Через скільки годин вони зустрінуться, якщо вирушать одночасно й рухатимуться назустріч один одному з двох населених пунктів, від- стань між якими 420 км?

Рух назустріч один одному .

Відстань ( S ) = 420 км

Якщо поїзди рухаються назустріч один одному то вони зближуються. Щоб знайти час , через який вони зустрінуться,  потрібно відстань розділити на швидкість зближення.

1). Знайдемо швидкість зближення :

V = V₁ + V₂ = 80 + 60 = 140 км/год

2). Знайдемо час , через який вони зустрінуться :

t = S : V = 420 : 140 = 3 годи

Поїзди зустрінуться через 3 години.

б) Яка відстань буде між ними через 6 год, якщо вони вирушать одночасно з одного пункту й рухатимуться в різних напрямках?

Рух в протилежних напрямках з одного пункту .

В цьому випадку ми можемо знайти швидкість віддалення поїздів за 1 годину . Потім знайдемо відстань між ними через 6 годин , для цього швидкість помножимо на час в дорозі.

t= 6 год

S = ? км

1) Знайдемо швидкість віддалення :

V = V₁ + V₂ = 80 + 60 = 140 км/год

2) Відстань між ними через 6 годин :

S = 6 * 140 = 840 км

Через 6 годин між ними буде відстань 840 км.

в) Яка відстань буде між ними через 2 год, якщо вони вирушать одночасно з одного пункту й рухатимуться в одному напрямку?

Рух навздогін .

t= 2 год

S = ? км

Такі задачі розв"язуються так :

  • знаходимо швидкість віддалення, для цього від більшої скорості віднімаємо меншу ;
  • щоб знайти відстань множимо швидкість віддалення помножимо на час у дорозі.

1) Знайдемо швидкість віддалення

V = V₁ - V₁ = 80 - 60 = 20 км/год

2) Знайдемо відстань між поїздами через 2 години :

S = 2 * 20 = 40 км

Через 2 години відстань між поіздами буде 40 км.

Можна розв"язати цю задачу по- іншому .

1) Знайдемо скільки проїде за 2 години 1-й поїзд

80 * 2 = 160 км

2) Знайдемо скільки проїде за 2 години 2-й поїзд

60 * 2 = 120

3) Знайдемо відстань між ними через 2 години :

160 - 120 = 40 км