Обчислити 2/3 + 3,2 - 2 1/9 0,7 + 1 1/2 - 7 /8 3,45 - 2 1/2 + 3 3/5 4 6/17 - ( 3 11/12 + 6/17) 8

19/24 ( 5/36+ 7/24) (23/27 + 1 5/6) - 14/27

Ответы на вопрос

Отвечает Степаненко Михаил.

Відповідь:Давайте розглянемо кожне вираз окремо:

2/3 + 3.2 - 2 1/9

Перш ніж обчислити цей вираз, давайте спростимо 2 1/9, перетворивши його на неправильний дріб:

2 1/9 = 18/9 + 1/9 = 19/9

Тепер обчислимо вираз:

2/3 + 3.2 - 19/9 = (6/9) + 3.2 - 19/9 = (6/9) - (19/9) + 3.2 = -13/9 + 3.2

Тепер складемо десяткові та звичайні дроби:

-13/9 + 3.2 = (-13/9) + (28/9) = (28 - 13)/9 = 15/9 = 5/3

0.7 + 1 1/2 - 7/8

Знову спростимо 1 1/2:

1 1/2 = 2/2 + 1/2 = 3/2

Тепер обчислимо вираз:

0.7 + 3/2 - 7/8 = 0.7 + 1.5 - 0.875

Тепер додамо десяткові дроби та звичайний дріб:

0.7 + 1.5 - 0.875 = 2.2 - 0.875 = 1.325

3.45 - 2 1/2 + 3 3/5

Знову спростимо змішаний дріб:

2 1/2 = 5/2

Тепер обчислимо вираз:

3.45 - 5/2 + 3 3/5 = 3.45 - 2.5 + 3 3/5

Тепер додамо десятковий дріб та звичайний дріб:

3.45 - 2.5 + 3 3/5 = 0.95 + 3 3/5

Знову спростимо змішаний дріб:

3 3/5 = 18/5

Тепер обчислимо вираз:

0.95 + 18/5 = 0.95 + 3.6 = 4.55

4 6/17 - (3 11/12 + 6/17)

Знову спростимо змішаний дріб:

3 11/12 = 47/12

Тепер обчислимо вираз в дужках:

3 11/12 + 6/17 = 47/12 + 6/17

Знайдемо спільний знаменник для додавання:

Спільний знаменник: 12 * 17 = 204

Перетворимо дроби на спільний знаменник:

(47/12) * (17/17) + (6/17) * (12/12) = (799/204) + (72/204)

Тепер обчислимо вираз у дужках:

(799/204) + (72/204) = (799 + 72)/204 = 871/204

Тепер обчислимо основний вираз:

4 6/17 - (871/204) = 4 6/17 - 871/204

Спростимо змішаний дріб:

4 6/17 = 712/17

Тепер обчислимо вираз:

712/17 - 871/204

Знайдемо спільний знаменник для віднімання:

Спільний знаменник: 17 * 12 = 204

Перетворимо дроби на спільний знаменник:

(712/17) * (12/12) - (871/204) = (8544/204) - (871/204)

Тепер обчислимо вираз:

(8544 - 871)/204 = 7673/204

8 19/24 * (5/36 + 7/24)

Знову спростимо змішаний дріб:

8 19/24 = 211/24

Тепер обчислимо вираз у дужках:

5/36 + 7/24

Знайдемо спільний знаменник для додавання:

Спільний знаменник: 36

Перетворимо дроби на спільний знаменник:

(5/36) + (9/36) = (5 + 9)/36 = 14/36

Тепер обчислимо вираз:

(211/24) * (14/36)

Перемножимо дроби:

(211 * 14) / (24 * 36) = 2954/864

(23/27 + 1 5/6) - 14/27

Знову спростимо змішаний дріб:

1 5/6 = 11/6

Тепер обчислимо вираз в дужках:

(23/27 + 11/6) - 14/27

Знайдемо спільний знаменник для додавання:

Спільний знаменник: 27 * 6 = 162

Перетворимо дроби на спільний знаменник:

(23/27)

Покрокове пояснення: