Менша сторона АВ прямокутника ABCD дорівнює 16 см і утворює кут 60 градусів з діагоналлю АС.

Знайдіть діагональ BD

Ответы на вопрос

Отвечает Nagimov Esengazy.

Ответ:

авайте позначимо дані:

AB = 16 см

Кут BAC = 60 градусів

Ми хочемо знайти діагональ BD. Ми знаємо, що діагональ AC поділяє прямокутник на два прямокутних трикутника, і ми можемо використовувати тригонометричні функції для розв'язання цього завдання.

Спершу знайдемо довжину діагоналі AC. Ми знаємо одну сторону прямокутного трикутника (AB) і один кут (60 градусів), тому ми можемо використовувати тригонометричну функцію косинус:

cos(60 градусів) = AB / AC

cos(60 градусів) = 1/2 (за значенням косинуса 60 градусів)

Тепер ми можемо знайти довжину діагоналі AC:

AC = AB / cos(60 градусів)

AC = 16 см / (1/2)

AC = 16 см * 2

AC = 32 см

Тепер ми знаємо довжину діагоналі AC. Прямокутний трикутник BAC має кут 90 градусів при вершині A, а кут BAC - це 60 градусів, отже, кут BCA дорівнює 90 градусів - 60 градусів = 30 градусів.

Тепер ми можемо використовувати тригонометричну функцію синус для знаходження діагоналі BD:

sin(30 градусів) = AB / BD

sin(30 градусів) = 1/2 (за значенням синуса 30 градусів)

Тепер знайдемо довжину діагоналі BD:

BD = AB / sin(30 градусів)

BD = 16 см / (1/2)

BD = 16 см * 2

BD = 32 см

Отже, діагональ BD прямокутника ABCD дорівнює 32 см.

Пошаговое объяснение: