Дівчинка задумала число потім збільшила його в 3 рази до отриманого добутку додала 5 записала

протилежне число та в результаті отримала -23 яке число задумала дівчинка? плиз срочно надо сегодня дам 20 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Вопилов Валерий.

Нехай число, яке дівчинка задумала, буде позначене як "x".

Спочатку дівчинка збільшила задумане число в 3 рази, отримавши 3x.

Додала 5 до цього добутку, отримала вираз: 3x + 5.

Записала протилежне число, що означає, що вираз буде виглядати так: -(3x + 5).

За умовою завдання, сума отриманих чисел дорівнює -23, тобто:

x + (-(3x + 5)) = -23.

Тепер розв'яжемо рівняння:

x - (3x + 5) = -23,

x - 3x - 5 = -23,

-2x - 5 = -23.

Додамо 5 до обох сторін рівняння:

-2x = -23 + 5,

-2x = -18.

Поділимо обидві сторони на -2, щоб знайти значення "x":

x = (-18) / (-2),

x = 9.

Отже, число, яке задумала дівчинка, дорівнює 9.