Учні 7-го класу беруть участь у вікторині з історії. До другого туру вікторини пройшло лише 6

учасників. Серед учасників лише Ян, Аня та Ян мають однакову кількість балів, тоді як інші набрали 30, 18 і 24 бали. Скільки балів набрав Ян, якщо середній бал усіх учасників 22?

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Кирилл.
Середня кількість балів для 6 учасників дорівнює 22 балам. Загальна кількість балів, набраних цими 6 учасниками, дорівнює 6 * 22 = 132 бали.

Далі нам відомо, що серед учасників Ян, Аня та Ян мають однакову кількість балів. Позначимо кількість балів, яку вони мають, як "х". Тобто у них разом є 2х балів.

Також відомо, що інші учасники набрали 30, 18 і 24 бали, що разом становить 30 + 18 + 24 = 72 бали.

Отже, ми можемо записати рівняння:
2х + 72 = 132

Після вирішення цього рівняння ми знайдемо, скільки балів набрав Ян:
2х = 132 - 72
2х = 60
х = 60 / 2
х = 30

Отже, Ян набрав 30 балів.