СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ Маховик має вигляд диска масою 50кг і радіусом 0,2м. Він був розкручений до

швидкості обертання 480об/хв. і потім залишений самому собі. Під впливом тертя маховик зупинився. Знайти момент сили тертя, вважаючи його постійним по наступним даним: а) маховик зупинився через 50с; б) маховик до повної зупинки зробив 200 обертів.

Ответы на вопрос

Отвечает Болтовская Дарья.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі скористаємось законом збереження моменту імпульсу.

Момент імпульсу маховика до зупинки дорівнює моменту імпульсу маховика після зупинки. Момент імпульсу можна обчислити за допомогою формули:

L = Iω,

де L - момент імпульсу, I - момент інерції, ω - швидкість обертання.

У даному випадку, момент інерції маховика можна обчислити за формулою:

I = (1/2)mr^2,

де m - маса маховика, r - радіус маховика.

а) Для обчислення моменту сили тертя можемо скористатися формулою залізної системи:

τ = ΔL/Δt,

де τ - момент сили тертя, ΔL - зміна моменту імпульсу, Δt - зміна часу.

Зміна моменту імпульсу можна обчислити як різницю між початковим та кінцевим моментом імпульсу:

ΔL = L - L_f,

де L_f - момент імпульсу після зупинки (дорівнює нулю).

Підставимо вирази в формулу для моменту сили тертя:

τ = ΔL/Δt = (L - L_f)/Δt.

Підставимо значення L, L_f та Δt:

τ = (Iω - 0)/Δt = (Iω)/Δt.

Підставимо значення для I та ω:

τ = ((1/2)mr^2 * ω)/Δt.

Субституція значень m = 50 кг, r = 0,2 м, ω = (480 об/хв) * (2π рад/1 хв) та Δt = 50 с, дасть нам результат для моменту сили тертя в пункті а).

б) У пункті б) задано, що маховик зробив 200 обертів до повної зупинки. Це означає, що швидкість обертання маховика стала нульовою. Тому, у цьому випадку, момент сили тертя дорівнює нулю.

Таким чином, у пункті а) можна обчислити момент сили тертя, використовуючи вищезазначену формулу зі значеннями m = 50 кг, r = 0,2 м, ω = (480 об/хв) * (2π рад/1 хв) та Δt = 50 с. В пункті б) момент сили тертя дорівнює нулю.