12/15 2) 4/16 3) 36/63 4) 28/35 скоротить дроб пожалуйста помогите


Ответы на вопрос

Отвечает Мозолева Юлия.

Ответ:

4/5

1/4

4/7

4/5

Пошаговое объяснение:

Для скорочення дробів потрібно знайти їхні спільні дільники і поділити чисельник і знаменник на найбільший спільний дільник.

12/15:

Найбільший спільний дільник чисел 12 і 15 - це 3.

Розділімо чисельник і знаменник на 3: (12 ÷ 3) / (15 ÷ 3) = 4/5

4/16:

Найбільший спільний дільник чисел 4 і 16 - це 4.

Розділімо чисельник і знаменник на 4: (4 ÷ 4) / (16 ÷ 4) = 1/4

36/63:

Найбільший спільний дільник чисел 36 і 63 - це 9.

Розділімо чисельник і знаменник на 9: (36 ÷ 9) / (63 ÷ 9) = 4/7

28/35:

Найбільший спільний дільник чисел 28 і 35 - це 7.

Розділімо чисельник і знаменник на 7: (28 ÷ 7) / (35 ÷ 7) = 4/5