272. Тіктөртбұрыштың ұзындығы 16 см, ал ені ұзындығынан 7 см қысқа. Тіктөртбұрыштың периметрін

табыңдар. Тіктөртбұрыштың ені периметрінің қандай бөлігін құрайды?​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьев Илья.

Ответ:

Тіктөртбұрыштың периметрін табу үшін енінің уақыты қарап табамыз.

Тіктөртбұрыштың ұзындығы 16 см.

Ені ұзындығынан 7 см қысқа, бірақ осы кейде оны мемлекетімізге ені ұзындығымен қосамыз.

Ені = 16 см

Тіктөртбұрыштың периметрін табу үшін алдын ала оныны уақытымен үшін берілген бойымен көбейтеміз.

Ені + Ені + Кысқаруы + Кысқаруы = Периметр

16 см + 16 см + 7 см + 7 см = Периметр

(16 см + 16 см) + (7 см + 7 см) = Периметр

32 см + 14 см = Периметр

46 см = Периметр

Тіктөртбұрыштың периметрі 46 см.

Егер енінің периметрін бөліп жатсаңыз, сізге периметрді енін жасау үшін бір бірліктерді қосу қажет болады:

46 см / 16 см = 2 + 14 см / 16 см = 7/8

Сондықтан, периметрінің 8 бөлігін құрайды және күші 7/8 болады.

Пошаговое объяснение: