23. Знайдіть найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел 3.52.72 i 23.5.7.

СРОЧНО!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Ексебаев Алишер.

Ответ:

найбільший спільний дільник чисел 35272 і 2357 дорівнює 1, а найменше спільне кратне дорівнює 43904.

Пошаговое объяснение:

Давайте спершу розкладемо числа на прості множники, щоб знайти їхні прості множники:

Для числа 35272:

- 35272 = 2^3 * 7 * 13 * 19

Для числа 2357:

- 2357 - просте число, тобто має лише один простий множник, який дорівнює самому числу.

Тепер, для знаходження найбільшого спільного дільника (НСД) і найменшого спільного кратного (НСК), ми використовуємо ці прості множники.

НСД:

НСД - це добуток найменших ступенів простих чисел, які входять в розклад чисел:

НСД(35272, 2357) = 2^0 * 7^0 * 13^0 * 19^0 = 1

НСК:

НСК - це добуток найбільших ступенів простих чисел, які входять в розклад чисел:

НСК(35272, 2357) = 2^3 * 7^1 * 13^1 * 19^1 = 2^3 * 7 * 13 * 19 = 43904

Отже, найбільший спільний дільник чисел 35272 і 2357 дорівнює 1, а найменше спільне кратне дорівнює 43904.