5/2, 25/4, 3/2, 7/4, 15/12, 18/9 ду ондук бөлчөк түрүнө келтирүүгө болобу


Ответы на вопрос

Отвечает Тостановская Ксения.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

5/2=2 1/2=2,5

25/4=6 1/4 = 6,25

3/2= 1 1/2 = 1,5

7/4 = 1 3/4

15/12 = 5/4 = 1 1/4 = 1,25

18/9 = 2/1 =2