Натуральное число d уменьшили на 3, а при этом его квадрат уменьшился на 12 117. Чему равно d? A

2020 B 2023 C 2021 D 2022 E 2019

Ответы на вопрос

Отвечает Дунькова Дашулька.

Ответ:

Позначимо дане натуральне число як d. За умовою, d - 3 = d^2 - 12,117.

Перенесемо все терміни в одну сторону рівності: d^2 - d - 12,114 = 0.

Факторизуємо ліву частину рівняння: (d - 2021)(d + 6) = 0.

Тоді маємо два варіанти:

1) d - 2021 = 0, тоді d = 2021.

2) d + 6 = 0, тоді d = -6.

Оскільки d - натуральне число, відповідь: d = 2021.

Відповідь: C. 2021.

Пошаговое объяснение: