шеңберінің 0,4-іне тең оның 191. Дөңгелек доғасының ұзындығы 37,68 см. Дөңгелектің диаметрі неше

сантиметр? Дам 10 баллов​

Ответы на вопрос

Отвечает Миронова Анастасия.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Доғаның ұзындығы мына формуламен анықталады: L = 2 * π * r * α/360, мұндағы L – шеңбер; r – шеңбердің радиусы; α – градустағы орталық бұрыш. 2 * r = d, онда шеңбердің формуласын келесідей жазуға болады:

L = d * π * α/360.

Осы жерден диаметрді табуымыз керек.

d = 360 * L/π * α;

Біз доға тірелген α бұрышының мәнін білмейміз. Доға шеңбердің 0,4 бөлігін құрайды, бұл оның тірек бұрышы 360 * 0,4 = 144 градусқа тең болады.

d = 360 * 37,68/3,14 * 144;

d = 30.

/

Длина дуги определяется по формуле: L = 2 * π * r * α/360, где L — длина окружности; r — радиус окружности; α — центральный угол в градусах. 2 * r = d, тогда формула длины окружности может быть записана в таком виде:

L = d * π * α/360.

Отсюда нам нужно найти диаметр.

d = 360 * L/π * α;

У нас неизвестна величина угла α, на который опирается дуга. Дуга составляет 0,4 длины окружности, значит угол на который она опирается будет равен 360 * 0,4 = 144 градуса.

d = 360 * 37,68/3,14 * 144;

d = 30.