Пожайлуста помогите: 1. Якщо у трикутнику відомі дві сторони і кут між ними, за якою формулою

можна знайти третю сторону? 2. В прямокутному трикутнику гіпотенуза дорівнює 7 лін.од, гострий кут 60°. Знайти катети. 3. В прямокутному трикутнику катети дорівнюють 5 і 10 лін.од. Знайти площу цього трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Володина Ирина.
1) По теореме косинуса:
c^2 = a^2 + b^2 - 2ab*cosa
2) Пусть c - гипотенуза, a,b -- катеты.
sin60 = a/c,
a = sin60*c = sqrt(3)/2 * 7 = 7sqrt(3)/2
cos60 = b/c,
b = cos60*c = 1/2 * 7 = 7/2
3) S = 1/2 * a*b = 1/2 * 5 * 10 = 25