3. Есепті шығар Бір ағаштан 32кг ерiк жинап алынды, бұл екiншi ағаштан жиналганга караганда 2 есе

кем. Ал үшiншi ағаштан жиналғаны бiрiншi және екінші ағаштардан жиналғандарга тең. Үш ағаштан барлығы неше килограмм ерiк жиналды? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко Анастасия.

Ответ:

Үш ағаштың қойылған еріктің жылдамдығын a, бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығын b, екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығын c деп атауымыз.

Есепті шығарамыз:

1. a = 32 кг - Бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы.

2. c = 2 кг - Екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы.

3. a - 2 = b - Бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы мен екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы арасындағы айырым.

4. a + c = b - Бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы мен екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығының үйлесімі.

Енгізу:

a = 32 кг

c = 2 кг

a - 2 = b

a + c = b

a - 2 = b қосылуы арқылы бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығын тапамыз:

a - 2 = b

32 кг - 2 = b

30 кг = b

Артқы бірінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы 30 кг болады.

a + c = b формуласы арқылы екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығын тапамыз:

a + c = b

32 кг + 2 кг = b

34 кг = b

Сонымен, екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы 34 кг болады.

Сонымен, үш ағаштан барлығын жиналған еріктердің жылдамдығының үйлесімін тапамыз:

Бірінші ағаштың жылдамдығы + Екінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы + Үшінші ағаштың жиналған еріктің жылдамдығы = 30 кг + 34 кг + 2 кг = 66 кг

Сонымен, үш ағаштан барлығында 66 кг ерік жиналды.

Отвечает Мамаев Максим.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Бізде үш ағаш бар: бірінші, екінші және үшiнші.

Егер бірінші ағаштан 32 кг ерiк жиғанса, екінші ағаштан қанша ерiк жиған келетіндігін білгіміз керек.

Егер бірінші ағаш 32 кг ерiк жиғанды жылдам жазамыз, анда екінші ағаш 32 - 2 = 30 кг ерiк жиған келетіндігін тапамыз.

Сондай-ақ, екінші ағаштан қанша ерiк жиған келетіндігін айтып берілмеген, сол себепті біз оны табу үшiн үшiнші ағаштан кем жиналған ағаштарды бірінші және екінші ағаштардан жиналған ағаштарға теңдеміз. Біздің анықтамамыз:

Бірінші ағаштан 32 кг ерiк жиған.

Екінші ағаштан 30 кг ерiк жиған.

Үшiнші ағаштар (бірінші және екіншіден жиналған) - ?

Сол себепті, үшiнші ағаштарды жинау 32 + 30 = 62 кг ерiк жиған алады.