14. Ширина прямокутного паралелепіпеда дорівнює 34 см, довжина на 40% менша. Знайти висоту

прямокутного паралелепіпеда, якщо сума довжин усіх його ребер дорівнює 280 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Қабаи Даулет.

Щоб знайти висоту прямокутного паралелепіпеда, потрібно виконати наступні кроки:

1. Запишемо формулу для суми довжин усіх ребер паралелепіпеда:

  S = 2(ab + ac + bc),

  де a, b, c - довжини сторін паралелепіпеда.

2. Знаємо, що довжина паралелепіпеда на 40% менша за його ширину, тобто b = 0.6a.

3. Відомо, що сума довжин усіх ребер становить 280 см, тому:

  280 = 2(a(0.6a) + ac + 0.6ac).

4. Розкриємо дужки і скоротимо подібні доданки:

  280 = 2(0.6a^2 + ac + 0.6ac),

  280 = 1.2a^2 + 1.6ac.

5. Перенесемо все в ліву частину рівняння і отримаємо квадратне рівняння:

  1.2a^2 + 1.6ac - 280 = 0.

6. Розв'яжемо це рівняння відносно a за допомогою квадратного кореня або формули дискримінанту.

7. Якщо знайдений a, підставимо його у вираз b = 0.6a, отримаємо довжину.

8. Отримані значення a, b і c підставимо у формулу для висоти паралелепіпеда:

  h = V / (ab),

  де V - об'єм паралелепіпеда, а ab - площа підстави паралелепіпеда (прямокутника).

Це дозволить знайти висоту прямокутного паралелепіпеда.