Човен проплив шлях між пристанями за течією річки за 12год, а на зворотний шлях затратив 15год.

Знайдіть швидкість течії річки, якщо відстань між пристанями 180 км. Дуже потрібно​

Ответы на вопрос

Отвечает Мерзляков Тимур.

Ответ:

Щоб знайти швидкість течії річки, можемо використати формулу відстані, швидкості і часу.

Позначимо швидкість човна у спокійній воді як V, а швидкість течії річки як T (що нам потрібно знайти).

Для шляху за течією річки, час (t1) дорівнює 12 годинам, і відстань 180 км.

180 км = (V + T) × 12 год.

Для зворотнього шляху проти течії річки, час (t2) дорівнює 15 годинам, і відстань також 180 км.

180 км = (V - T) × 15 год.

Ми маємо систему двох рівнянь:

1. 180 = 12(V + T)

2. 180 = 15(V - T)

Спростимо цю систему рівнянь.

1. V + T = 180/12 = 15

2. V - T = 180/15 = 12

Тепер додамо обидва рівняння разом:

(V + T) + (V - T) = 15 + 12

2V = 27

Тепер поділимо обидві сторони на 2, щоб знайти швидкість човна в спокійній воді (V):

V = 27 / 2 = 13.5 км/год.

Отже, швидкість течії річки (T) дорівнює:

T = 15 - V = 15 - 13.5 = 1.5 км/год.

Отже, швидкість течії річки становить 1.5 км/год.