маємо два розчину солі, один з яких містить 10% солі, а другий 15%. скільки грамів кожного з них

треба взяти, щоб отримати 150г розчину, який містить 12% солі

Ответы на вопрос

Отвечает Демидова Алёна.
Нехай першого розчину треба х г. а другого y г, тоді за умовою задачі складаємо систему рівняньx+y=150  (маса першого розчину+маса другого розчину=масі нового розчину)0.1x+0.15y=150*0.12 (маса солі в першому розчині+маса солі в другому розчині=масі соли в новому розчині) y=150-x0.1x+0.15y=18 y=150-x0.1x+0.15(150-x)=18 y=150-x0.1x+22.5-0.15x=18 y=150-x-0.05x=18-22.5 y=150-x-0.05x=-4.5 y=150-xx=90 y=60x=90відповідь: першого треба 90 г, другого 60 г