Скільки грамів 8%-го розчину солі і скільки грамів 3%-го розчину солі треба взяти, щоб отримати 780

г 5%-го розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Кащавцева Анастасия.
Позначимо масу 8%-го розчину солі як x, а масу 3%-го розчину як y. Тоді ми можемо записати два рівняння, використовуючи формулу для розчинів:

0.08x + 0.03y = 0.05(780)
x + y = 780

Маємо систему з двох рівнянь з двома невідомими. Розв'язуємо її методом підстановки або методом елімінації:

x = 780 - y
0.08(780 - y) + 0.03y = 39
62.4 - 0.08y + 0.03y = 39
0.05y = 23.4
y = 468 г (маса 3%-го розчину солі)

x = 780 - 468 = 312 г (маса 8%-го розчину солі)

Отже, щоб отримати 780 г 5%-го розчину, потрібно взяти 312 г 8%-го розчину солі та 468 г 3%-го розчину солі.