Розв'яжи задачу. Уздовж алеї кожні 15 м посадили кущі шипшини а через кожні 18 м кущі жасмину

через яку найменшу кількість метрів від початку алеї кущ шипшини виявиться поруч із кущем жасмину?

Ответы на вопрос

Отвечает Саломов Мухамед.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі, нам потрібно знайти найменше спільне кратне (НСК) чисел 15 і 18.

Спочатку знайдемо найбільше спільне число (НСД) для 15 і 18. Використовуючи алгоритм Евкліда, отримаємо:

18 = 15 * 1 + 3

15 = 3 * 5 + 0

Таким чином, НСД(15, 18) = 3.

Тепер знайдемо НСК(15, 18) за допомогою формули:

НСК(15, 18) = (15 * 18) / НСД(15, 18) = (15 * 18) / 3 = 90.

Отже, кущ шипшини буде знаходитися поруч із кущем жасмину через 90 метрів від початку алеї.

Пошаговое объяснение: