Під час сушіння яблук їхня вологість зменшилась з 90 процентів до 80 процентів. На скільки

відсотків зменшилася вага яблука під час сушіння? Скільки сушених яблук вийде з 10 кг свіжих?​

Ответы на вопрос

Отвечает Слесаренко Юлия.

Ответ: 50%, 5 кг

Пошаговое объяснение:

Нехай було х яблук по масі. У них міститься 90% вологості, значить, 10% сухої речовини. 10% від х - це 0,1х. Відомо, що при сушінні яблук вологість зменшилася до 80% своєї маси. Отже, залишилося 20% від х, Це 0,2х. Те, що залишилося, приймемо за 100%. У цій масі 0,1х сухої речовини. Дізнаємося, скільки це відсотків.

0,2х - 100%

0,1х- у%

у= 0,1*100% : 0,2= 50%

Вага під час сушіння зменшилася на 50%

2-й спосіб

1) 100% -80% = 20% - становить маса сушених яблук від колишньої кількості.

2) 100% -90% = 10% - маса сухої речовини в яблуках.

Приймемо тепер масу сушених яблук за 100%.

3) 10 * 100/20 = 50% - маса сухої речовини в сушених яблуках.

Приймемо 10 кг свіжих яблук за 100% , а маса сухої речовини 50%, тоді складемо пропорцію

10 -100%

х- 50%

х=10*50%:100%

х= 5 кг

Отвечает Левицький Святослав.

Ответ:

5 кг

Пошаговое объяснение:

По условию масса яблок до сушки 10 кг и ее влажность 90%. При сушке за 1 час влажность уменьшается с 90% до 80%.

Если масса 10 кг яблок - 100%, то первоначальное содержание сухого вещества до сушки составляет 100%-90%=10%, а после сушки -

100%-80%=20%, следовательно за 1 час сушки теряется -

10%*100%:20%=50% массы яблок, то есть половина.

Из 10 кг яблок получится -

10*0,5=5 кг сушеных яблок.