Основою прямої призми є рівнобічна трапеція з основами a і b та висотою с, висота призми - h.

Знайдіть бічну й повну поверхні призми, якщо: 1) а = 10 см. b = 8 см, с= 10 см, h = 15 см;​

Ответы на вопрос

Отвечает Дементьева Катя.

Пошаговое объяснение:

Для знаходження бічної поверхні призми потрібно обчислити площу трапеції і помножити на висоту призми.

Площа трапеції може бути обчислена за формулою:

S = (a + b) * c / 2

Замінюючи значення a = 10 см, b = 8 см, c = 10 см, отримуємо:

S = (10 + 8) * 10 / 2

S = 18 * 10 / 2

S = 180 / 2

S = 90 см²

Тепер, щоб знайти бічну поверхню призми, потрібно помножити площу трапеції на висоту призми:

Бічна поверхня = S * h

Бічна поверхня = 90 см² * 15 см

Бічна поверхня = 1350 см²

Тепер, щоб знайти повну поверхню призми, потрібно додати до бічної поверхні площу основи. Площа основи може бути обчислена за формулою:

Площа основи = a * b

Замінюючи значення a = 10 см, b = 8 см, отримуємо:

Площа основи = 10 см * 8 см

Площа основи = 80 см²

Повна поверхня призми = Бічна поверхня + 2 * Площа основи

Повна поверхня призми = 1350 см² + 2 * 80 см²

Повна поверхня призми = 1350 см² + 160 см²

Повна поверхня призми = 1510 см²