Допоможіть вирішити задачу Автомобіль мав проїхати певну відстань з постійною швидкістю за 8 год.

Але він перевищив норму швидкості на 25 км/год та за 6 год проїхав на 20 км більше ніж було заплановано . З якою швидкістю рухався автомобіль?

Ответы на вопрос

Отвечает Кудрявцева Марина.

Пусть х км/ч - увеличенная скорость, тогда (х - 25) км/ч - запланированная скорость. Уравнение:

(х - 25) · 8 = х · 6 - 20

8х - 200 = 6х - 20

8х - 6х = 200 - 20

2х = 180

х = 180 : 2

х = 90

Вiдповiдь: 90 км/год.

Проверка:

(90 - 25) · 8 = 65 · 8 = 520 км - запланированный путь

90 · 6 = 540 км - пройденный путь

540 - 520 = 20 км - на столько больше пройденный путь