Із міста А в місто Б вийшов пішохід. Відстань між містами 10 км. Через 30 хвилин вирушив

велосипедист, швидкість якого на 6 км за год більше швидкості пішохода. Велосипедист, обігнавши пішохода і доїхавши до міста Б повернувся у місто А в той самий час, коли пішохід дійшов до міста Б. Визначити швидкість пішохода.

Ответы на вопрос

Отвечает Чубиев Виталий.

Ответ:

4 км/час

Пошаговое объяснение:

Система уравнений

(V + 6) * (t - 0.5) = 2S

V * t = S

t = S / V *

* подставляем в первое уравнение

(V + 6) * (S / V - 0.5) =  2S

перемножаем

S - 0.5V + 6S / V - 3 = 2S

-0.5V(в квадрате) + 6S / V - 3 + S = 2S ; 0.5V(в квадрате) + 6S / V = 13 | * V

-0.5V(в квадрате) - 13V + 60 = 0

решаем через дискриминант

(корень)D = 17

V 1,2 = 13 +- 17 / -1

V 1 = -30

V 2 = 4

Так как скорость отрицательной быть не может, нам подходит только второй вариант, то есть:

В: 4 км / час