Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу. Мәндес теңдеулер. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу.

3-сабақ Дүкенге салмағы 1,5 кг және 1,8 кг болатын 11 пакет жаңғақ жеткізілді. 1,5 кг пакеттегі жаңғақтардың жалпы салмағы 1,8 кг пакеттегі жаңғақтардың жалпы салмағына тең. Дүкенге қанша 1,8 кг пакеттегі жаңғақ әкелінді?Жауабы:.помогите подпишусь тому кто поможет​

Ответы на вопрос

Отвечает Фролова Виктория.

Ответ:

1) пусть х- количество упаковок по 1,5кг

2) тогда упаковок по 1,8 кг будет 11-х

3) можно теперь составить уравнение

    1,5·х=1,8·(11-х) ⇒1,5х=19,8-1,8х ⇒ 3,3х=19,8 ⇒ х=6(упаковок по 1,5 кг)

4) тогда количество упаковок по 1,8кг будет 11-6=5(упаковок по 1,8кг)

  УДАЧИ!

Пошаговое объяснение: