1. Скоротити дроби: а) 14/21; б) 25/75 в) 200/5002. Порівняти:а) 3/14 і 5/7; б) 9/15 і 6/203.

Обчислити:а) 4/7 — 2/5б) 18/35 + 6/7в) 5 цілих 2/9 + 7 цілих 4/74. ЗадачаТрисерійний кінофільм йшов по телевізору протягом 5 годин. Перша і друга серія — 3 цілих 9/20 год, а друга і третя — 3 цілих 1/12 год. Скільки часу тривала кожна серія?Записати самостійно коротку умову до задачі1год = 60хв5год = ?Підказка для розв'язання:1) 3 цілих 9/20 це 180хв +(60:20•9) = ? (?) — 1 і 2 серія2) 3 цілих 1/12 це 180хв + (60:12•1) = ? (?) — 2 і 3 серія3) (результат 1-ї дії + результат 2-ї дії) — 5год (але вереведених у хв) (?) — 2-а серія4) від результату 1-ї дії відняти результат 3-ї дії (?) — 1 серія5) від результату 2-ї дії відняти результат 3-ї дії (?) — 3-я серіяВідповідь: ...​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукин Степан.

1.

а) 2/3

б) 1/3

в) 2/5

2.

а) <

б) >

3.

а) 6/35

б) 48/35

в) 12 50/ 63

1. Скоротити дроби:

а) 14/21= 2/3

б) 25/75= 1/3

в) 200/500=2/5

2. Порівняти:

а) 3/14 < 5/7; б) 9/15 >6/20.

5/7=10/14. 9/15=36/60

6/20=18/60

3.

а) 4/7-2/5= 20/35-14/35=6/35

б) 18/35+ 6/7=18/35+30/35= 48/35

в) 5 2/9+ 7 4/7= 5 14/63 + 7 36/63= 12 50/63

4.

1 час = 60 минут 5 часов = 300 минут - весь фильм

1) 3 9/20 = 180 + (60 : 20 * 9) = 180 + 27 = 207 (мин) - продолжительность первой и второй серии;

2) 3 1/12 = 180 + 60 : 12 = 180 + 5 = 185 (мин) - продолжительность второй и третьей серии;

3) (207 + 185) - 300 = 392 - 300 = 92 (мин) - продолжительность второй серии;

4) 207 - 92 = 115 (мин) - продолжительность первой серии;