знайдіть меншу основу рівнобічної трапеції якщо висота проведена з вершини тупого кута ділить

більшу основу на відрізки 7 см і 22 см

Ответы на вопрос

Отвечает Умиров Даниял.

Ответ:

Відповідь: ВС=15 см

Пошаговое объяснение:

Дано: АВСД - рівнобічна трапеція АВ=СД

ВН- висота, АН=7 см, НД=22 см

Знайти: ВС-?

Розв'язок:

АД=АН+НД=7+22=29 см.

т.я. АВСД - рівнобічна трапеція, ВН- висота з тупого кута, то за властивістю рівнобічної трапеції:

АН= \frac{AD-BC}{2}  (висота трапеції, проведена з вершини тупого кута, поділяє основу трапеції на два відрізки, меньший з яких дорівнює піврізниці основ)⇒

2АН=АД-ВС

ВС=АД-2АН

ВС=29-2*7=29-14=15 см

Відповідь: ВС=15 см