Допоможіть будь ласка, Укажи радіус кола, діаметр дорівнює 2 см 6 мм


Ответы на вопрос

Отвечает Петровский Матвей.

Ответ:

Радіус кола дорівнює 1 см 3 мм

Пошаговое объяснение:

Діаметр кола з центром в точці О дорівнює 2 см 6 мм. Знайти радіус кола.

  • Діаметр — це відрізок, який з'єднує дві довільні точки на колі і проходить через її центр

АВ - діаметр кола з центром в точці О, за умовою АВ= 2см 6 мм.

1 см = 10 мм ⇒ 2 см= 20 мм

2см 6 мм = 26 мм

  • Радіус - відрізок, що з'єднує центр кола з будь-якої  точкою на колі.
  • За величиною діаметр дорівнює двом радіусам:

\boxed{\bf d=2\cdot R}

Тоді знаходимо радіус кола:

\bf R=OA=OB=\dfrac{d}{2} =\dfrac{26}{2} =13   мм

13 мм = 1 см 3 мм