10 Oyun zəri bir dəfə atılır. a) 3 xalın düşməsinin; 1. b) düşən xalın cüt olmasının; 6 c) 7 xalın

düşməsinin ehtimalını tapın.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ермакова Алёна.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

   10 .  P = m/n .

       a) n = 6 ;  m = 1 ;   P = 1/6 ;

       b) n = 6 ;  m = 3 ;   P = 3/6 = 1/2 ;

       c) n = 6 ;  m = 0 ;   P = 0/6 = 0 .