Знайти суму цілих чисел , розміщених на координатній прямій між числами-53і51


Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Юлия.

Відповідь:

Для знаходження суми цілих чисел, що розміщені між числами -53 і 51, спочатку знайдемо кількість цих чисел.

Інтервал від -53 до 51 містить 105 чисел, включаючи -53 і 51. Однак, ми шукаємо суму цілих чисел на цьому інтервалі, тому виключимо всі дробові числа, тобто всі числа, які мають дробову частину. Це означає, що ми виключимо два числа -53 і 51 з нашого списку чисел, а також всі числа, що мають дробову частину. Таким чином, ми маємо 50 цілих чисел між -53 і 51.

Далі, щоб знайти суму цих чисел, ми можемо скористатися формулою для суми арифметичної прогресії:

S = (n/2) * (a1 + an),

де S - сума n цілих чисел, a1 - перше ціле число в послідовності, an - останнє ціле число в послідовності.

У нашому випадку, ми маємо n = 50 (кількість цілих чисел між -53 і 51, які не мають дробової частини), a1 = -52 (наступне ціле число після -53) та an = 50 (попереднє ціле число перед 51). Тоді, застосовуючи формулу для суми арифметичної прогресії, отримаємо:

S = (50/2) * (-52 + 50) = 25 * (-2) = -50

Отже, сума цілих чисел між -53 і 51 дорівнює -50.