На день народження Іванка завітало 12 друзів. Він їх пригостив цукерками порівну. Але надійшло ще 3

друзів, тому всі цукерки знову поділили порівну. Скільки цукерок було у Василька? Якщо Х було більше ніж 100, але менше ніж 140? Розв'яжіть задачу з НСК СПОЧНО ТІЛЬКИ ПИШІТЬ ПРАВДУ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ревенко Екатерина.

Ответ:

120 конфет

Пошаговое объяснение:

Было сначала — 12 друзей

Пришло ещё 3 друга — 12 + 3 = 15 друзей

Найдем наименьшее общее кратное чисел 12 и 15

НОК (12; 15) = 60

12 = 2 * 2 * 3

15 = 3 * 5

НОК (12; 15) = 3 * 5 * 2 * 2 = 60

Теперь найдем ближайшее число которое кратно 60

60 * 2 = 120 — подходит

100 < 120 < 140

120 было конфет

120 : 12 = 10 (конфет) - получил каждый друг когда их было 12

120 : 15 = 8 (конфет) - получил каждый друг когда их стало 15