Сергійко у щоденнику за тиждень має шість оцінок.Середній бал перших п'яти оцінок дорівнює 8.Який

бальшостої оцінки має Сергійко , якщо середній бал усіх шести оцінок 7,5.Максимальний бал у школі 12

Ответы на вопрос

Отвечает Гуменников Матвей.
Нехай шеста оцінка, яку отримав Сергійко, дорівнює x. Тоді середня оцінка перших п'яти дорівнює 8, тобто:
(5 * 8 + x) / 6 = 7.5

Помноживши обидві сторони на 6, ми отримаємо:
5 * 8 + x = 45

Розв'язуючи для x, ми отримуємо:
x = 45 - 40 = 5

Отже, шоста оцінка Сергійка дорівнює 5, щоб середній бал всіх шести оцінок був 7.5.

Щоб перевірити свій результат, можна обчислити середній бал всіх шести оцінок:
(5 * 8 + 5) / 6 = 7.5

Отже, середній бал всіх шести оцінок дійсно дорівнює 7.5.

Так як максимальний бал у школі 12, то оцінка Сергійка 5 знаходиться в межах діапазону балів, які можуть бути видані в цій школі.