У першому ящику було в 7 разів більше груш, ніж у дру- гому. Коли з першого ящика взяли 38 груш, а

з другого 14, то в другому залишилося на 78 груш менше, ніж у першому. Скільки груш було в кожному ящику спочатку? + скорочений записПоможіть​

Ответы на вопрос

Отвечает Андриянова Ольга.

Розвязання:

Х - груш у ІI ящику,

7х - груш у І ящику

(7х - 38) - залишилося у І ящику

(х - 14) - залишилося у ІІ ящику

Оскільки у другому залишилося на 78 груш менше, ніж у першому, то складемо та розвядемо рівняння:

(7х - 38) - (х - 14) = 78

7х - 38 - х + 14 = 78

6х - 24 = 78

6х = 78 + 24

6х = 102

х = 102: 6

х = 17

Отже, в ІІ ящику було спочатку - 17 груш, а в І ящику -

7х=7×17=119 груш.

Відповідь: 119 та 17 груш.